Projektist Pro-Coast

Boka Kotorska laht Montenegros
Boka Kotorska laht Montenegros

Pro-coast projekt keskendub Euroopa rannikualade ökosüsteemide elurikkusele. Ligi 40% eurooplastest elab vähem kui 100 kilomeetri kaugusel rannajoonest, kus elurikkuse vähenemine mõjutab toidu kättesaadavust, tervist ja puhkevõimalusi. Mõned kogukonnad on nendest negatiivsetest mõjudest eriti teravalt puudutatud. Pro-Coasti eesmärk on aidata kohalikel kogukondadel üle Euroopa loodusrikkusi ja ökosüsteemi teenuseid säilitada ning taastada. Teeme seda julgustades väärtustama kohalike teadmisi ja tegevusi, mis on kasulikud nii maastikele, merele kui ka liikidele.

 

Meie 20 projektipartneri seas on sotsiaalteadlasi, ökolooge ja tehnilisi eksperte 14 riigist - see on erakordselt rikkalik kogum erinevaid teadmisi ja oskusi. Nad töötavad koostöös 9 testalaga, et uurida, kuidas kohalikud elanikud eelistavad erinevaid rannikualade ökosüsteeme taastada.

 
 
 
Sligo rand Iirimaal
Sligo rand Iirimaal
 
 

Inimene on osa loodusest - meil on loodusega väga palju ja eripäraseid seoseid. Seepärast sõltub looduse hea käekäik paljuski sellest, kuivõrd meie inimestena oleme valmis muudatusi ellu viima. Pro-Coast aitab kohalikel kogukondadel teha tarku otsuseid, millest saab kasu loodus kui ka inimkond. Need targad otsused langetatakse korduvas tsüklis, mille osaks on koosloomeline otsustamine, otsuse rakendamine ja mõjude hindamine. Koosloomet rakendatakse alt-üles protsessina ja kodanikke kaasates, samal ajal kaasaegseid teadustrende järgides. Seejärel skaleerimine oma töö tulemusel välja töötatud lähenemist teiste projektide ja organisatsioonide kaasabil, julgustades valitsussektorit seda ellu rakendama ja alt-üles lähenemisi toetama.